Hakkımızda

Mevada Madenci Takip Sistemi: Yeraltı İş Güvenliğinde Yenilikçi Çözüm


Mevada Madenci Takip Sistemi, yer altında çalışan personelin sağlığını ve güvenliğini en üst düzeyde sağlamak amacıyla geliştirilmiş yerli bir teknoloji projesidir. Bu proje, maden içerisindeki yapıya uygun haberleşme teknolojilerini kullanarak personel izleme, raporlama ve acil durum ikaz sistemlerini entegre ederek maden güvenliğini artırmayı hedeflemektedir.

Madenlerin zorlu çalışma ortamlarında görev yapan personelin konumlarının sürekli izlenmesi ve durumlarının anlık olarak algılanması, sayısız olumsuz durumun önüne geçilmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca, ekipmanların takibi ile iş gücü kazancı sağlanmakta, zaman kayıpları engellenmekte ve yeni iş süreçleri oluşturulabilmektedir.

Maden içinde oluşturulan bir network ile sayısal harita etkileşimi, yerleştirilmiş kablolu ve kablosuz cihazlar aracılığıyla madencilerin ve araçların gerçek koordinat sistemine göre konumlarını belirleyerek anlık olarak iletecektir. Bu veriler kayıt altında tutularak çeşitli raporların oluşturulmasına imkan tanıyacaktır.

Sistem, acil durum otomatik erken uyarı sistemi ile madendeki haberleşme cihazlarından sinyal alınamadığında sistem izleme noktasına alarm iletecek şekilde tasarlanmıştır. Alarm ekranında sinyal alınamayan cihazın konumu anlık olarak bildirilir, böylece kaza anında ya da acil durumlarda hızlı bir müdahale imkanı sağlanır.

Mevada, Türkiye'nin yerli Kablosuz Konum Tabanlı İş Güvenliği Sistemi üreticisi olarak, bu alandaki deneyimini maden sektörüne uyarlayarak yeni nesil "Yeraltı Personel Takip Güvenlik Sistemi"ni ortaya çıkarmıştır. Mevada'nın teknolojisi, yer altında çalışan personelin güvenliğini maksimum düzeyde sağlamak ve maden işletmelerine daha güvenli bir çalışma ortamı sunmak için öncü bir çözüm sunmaktadır.

 Amacımız yıkıcı ürünlerle herkesin hayatını iyileştirmek olan tutkulu insanlardan oluşan bir ekibiz. İş sorunlarınızı çözmek için harika ürünler üretiyoruz. Ürünlerimiz, performanslarını optimize etmek isteyen küçük ve orta ölçekli şirketler için tasarlanmıştır.